Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" przyznała nagrody w konkursie "Bilet za horyzont"

Jutronauci to program "Gazety Wyborczej", realizowany przy wsparciu Sebastiana Kulczyka (fot. materiały prasowe)

"Gazeta Wyborcza" (Agora SA) zakończyła trzecią edycję akcji Jutronauci. Podczas gali finałowej wyłoniono zwycięzców programu stypendialnego "Bilet za horyzont".

W kategorii nowe technologie, biznes, start-upy nagrodę otrzymała Alicja Szałas, założycielka platformy edukacyjnej Enkids, która łączy uczniów i nauczycieli języków obcych z całego świata. Mentorem tej kategorii był Sebastian Kulczyk.

W kategorii plastic free zwyciężyła Weronika Banaś. Mentorem tej kategorii był Maciej Konopka, grafik i projektant opakowań przyszłości.

Nagrodę w kategorii moda, rękodzieło otrzymała rzeźbiarka Katarzyna Lipecky. Mentorką wręczającą nagrodę była projektantka mody Katarzyna Konieczka.

W kategorii przemysł 4.0, automatyka, robotyka zwyciężył Marcin Kordas. Kategorii tej mentorował Jędrzej Kowalczyk, prezes polskiego oddziału FANUC.

W kategorii społeczeństwo, projekty społeczne, demografia nagroda trafiła do Katarzyny Pado, która pracuje nad projektem mającym pomóc w komunikacji z osobami z demencją. Mentorką kategorii była Marzena Rudnicka, założycielka Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. 

Jutronauci to program "Gazety Wyborczej", realizowany przy wsparciu Sebastiana Kulczyka, w ramach którego tzw. ludzie jutra opowiadają o przyszłości i o wyzwaniach, jakie ona niesie. Finałem tegorocznej akcji było spotkanie 23 listopada w Warszawie, podczas którego odbyły się panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wystawy dotyczące przyszłości. Gościem specjalnym wydarzenia był pisarz Jacek Dukaj.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 25.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.