Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sędzia Piebiak pozywa RAS Polska i oskarża Węglarczyka z art. 212

Łukasz Piebiak skierował przeciw Bartoszowi Węglarczykowi prywatny akt oskarżenia (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak pozwał Ringier Axel Springer Polska oraz redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka o naruszenie dóbr osobistych – podał serwis wPolityce.pl.

Chodzi o wywiad Węglarczyka z posłem Jackiem Ozdobą z 7 października. Naczelny Onetu stwierdził w nim, że Piebiak "pisze do pierwszej prezes Sądu Najwyższego »spier...j«". Piebiak w pozwie zaznaczył, że nigdy nie wypowiedział takich słów i że nigdy nie zarzucono mu skierowania ich do Małgorzaty Gersdorf. Piebiak domaga się przeprosin od RAS Polska, skierował też prywatny akt oskarżenia przeciw Węglarczykowi.

- Nie dostałem pozwu, nie mam czego komentować. Jak dostanę, prawnicy go przeczytają - mówi krótko Bartosz Węglarczyk.

W sierpniu Onet napisał, że Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa sędziowskiego Stowarzyszenia "Iustitia" Krystiana Markiewicza. Między Ministerstwem Sprawiedliwości a mediami sprzyjającymi PiS pośredniczyła kobieta o imieniu Emilia, która anonimowo rozsyłała kompromitujące materiały. Kobieta próbowała do współpracy wciągnąć wielu dziennikarzy. Niektórzy chętnie się zgadzali. Po publikacjach Onetu Piebiak zaprzeczył zarzutom, ale podał się do dymisji.

Według Onetu na WhatsAppie miała działać zamknięta grupa o nazwie Kasta, w której wymieniano się pomysłami na oczernianie niektórych sędziów. Jak napisał Onet, sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego miał wymyślić akcję wysyłania do prezes SN Małgorzaty Gersdorf pocztówek z hasłem "wypier...j". Piebiak miał to skomentować: "wczoraj wykonaliśmy kolejny krok we właściwym kierunku ale jeszcze długa droga przed nami. Robimy swoje" (pisownia oryginalna - red.).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 13.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.