Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Wyrzykowski przechodzi do Polsat Sport. „Żal duetu z Jarońskim”

Krzysztof Wyrzykowski współpracował z Eurosportem od 2002 roku (screen: Youtube.com/Przeglad Sportowy)

Komentator Krzysztof Wyrzykowski kończy długoletnią współpracę z Eurosportem i będzie komentował biathlon w Polsat Sport. Jak wyjaśnia, to jego decyzja, ale podyktowana zmianami, jakie zachodzą w Eurosporcie.

Wyrzykowski współpracował z Eurosportem od 2002 roku. Wspólnie z Tomaszem Jarońskim komentował wyścigi kolarskie i biathlon.

- To moja decyzja, którą podjąłem na skutek zmian, jakie wprowadziło obecne kierownictwo Eurosportu - twierdzi Wyrzykowski.

Dziennikarz usłyszał, że przy transmisjach z biathlonu będzie pracował jeden komentator i będzie nim Tomasz Jaroński, z którym Wyrzykowski od lat tworzył duet.

- Na pewno jest mi żal duetu z Tomkiem, ale nic już nie mogę w tej sprawie zrobić. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że ze względu na mój wiek, kiedyś nasza współpraca się skończy, ale nie przypuszczałem, że stanie się to tak nagle i w takich okolicznościach - podkreśla Wyrzykowski.

Dziennikarz zamierza skupić się na transmisjach z biathlonu. - Praca przy relacjach z wyścigów kolarskich w dotychczasowej formie mnie nie interesuje i na jakiś czas zawieszam komentowanie tej dyscypliny. Jeżeli jednak pojawią się jakieś propozycje, to z pewnością się do nich ustosunkuję - zapewnia.
 
Polsat Sport od pięciu lat transmituje zawody Pucharu Świata w biathlonie. Nowy sezon rozpocznie się 29 listopada w szwedzkim Östersund.

Krzysztof Wyrzykowski był związany także m.in. z TVP, stacjami nSport i Sportklub, tygodnikiem „Sportowiec” oraz francuskim dziennikiem „L'Équipe”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 12.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.