Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Sitek odchodzi z TVP

Sąd skazał Łukasza Sitka na pięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata (screen Tvp.info)

Łukasz Sitek, skazany za znieważenie policjanta i funkcjonariuszy SOK, rozstaje się z Telewizją Polską - dowiedział się "Presserwis".

Decyzja o tym, że Łukasz Sitek odchodzi z TVP, zapadła po środowym wyroku Sądu Rejonowego w Gdyni, który skazał Sitka na pięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za znieważenie funkcjonariusza policji i dwóch funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Sitek musi też zapłacić 4,5 tys. zł grzywny za znieważenie kierownika pociągu. Wyrok nie jest prawomocny. Fakt.pl podał, że Sitek zapowiedział apelację.

Łukasz Sitek słynął z przeprowadzania stronniczych sond ulicznych na potrzeby programów informacyjnych TVP. W lutym 2018 roku "Gazeta Wyborcza" opisała, jak wyglądający na nietrzeźwego Łukasz Sitek w pociągu miał grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich "załatwi", pokazując legitymację dziennikarską TVP.

Łukasz Sitek ostatnio pracował w redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP w Warszawie. Nie pojawiał się na wizji.

(KOZ, 31.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.