Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Microsoft Azure zbuduje dla Pentagonu system do przetwarzania danych

Zlecenie Pentagonu dotyczy budowy systemu do przetwarzania wielkich ilości danych (fot. Pixabay.com)

Microsoft Azure wygrał wart 10 mld dol. kontrakt na pierwszą „wojenną chmurę” Pentagonu. Po wydaniu przez resort obrony USA komunikatu o wyniku przetargu akcje Microsoftu wzrosły na nowojorskiej giełdzie o 2,5 proc.

Początkowo faworytem był Amazon, który ma już kontrakt z CIA na chmurę o wysokich parametrach bezpieczeństwa. Według relacji współpracownika byłego szefa Pentagonu Jima Mattisa prezydent Donald Trump miał latem 2018 roku naciskać na resort, by odrzucił ofertę Amazona. Trump toczy prywatną wojnę z szefem Amazona Jeffem Bezosem, który jest też właścicielem „The Washington Post”, dziennika bardzo krytycznego wobec prezydenta. Mattis miał zignorować naciski Trumpa.

Zlecenie Pentagonu dotyczy budowy systemu zdolnego do przetwarzania wielkich ilości danych, co pozwoli na wykorzystywanie sztucznej inteligencji podczas planowania i realizacji misji wojskowych.

(MC, 29.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.