Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma producencka Endemol Shine zmienia właściciela

W portfolio Endemol Shine znajduje się ponad 600 formatów telewizyjnych, m.in. "Grasz czy nie grasz", "MasterChef", "Co masz do stracenia", "Idol" i "Big Brother" (screen: Youtube.com/Brayan López Florido

Francuski koncern medialny Banijay Group ogłosił przejęcie firmy producenckiej Endemol Shine.

Wartość transakcji nie została oficjalnie ujawniona, ale magazyn “Variety” doniósł, iż przewyższa ona kwotę 2,2 mld dol. Dotychczasowymi większościowymi udziałowcami Endemol Shine byli fundusz inwestycyjny Apollo Global i koncern medialny Disney. Rozmowy dotyczące sprzedaży Endemol Shine prowadzone były od wielu miesięcy. Wśród firm, które miały być zainteresowane transakcją, media branżowe wymieniały m.in. ITV, RTL i Liberty Global.

W portfolio Endemol Shine znajduje się ponad 600 formatów telewizyjnych, m.in. "Grasz czy nie grasz", "MasterChef", "Co masz do stracenia", "Idol" i "Big Brother".
Banijay Group jest wspólnym projektem funduszu inwestycyjnego Financière LOV i koncernu medialnego Vivendi.

(LL, 28.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.