Dział: INTERNET

Dodano: Październik 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Radosława Kotarskiego wyda reportaże youtubera Rafała Gębury

Premierę książki "Otwórz oczy" Rafała Gębury zaplanowano na 21 listopada (fot. materiały prasowe)

Rafał Gębura, prowadzący na YouTube kanał 7 Metrów pod Ziemią (930 tys. subskrypcji), w przeszłości dziennikarz "Newsweek Polska", napisał książkę "Otwórz oczy". 

Premiera odbędzie się 21 listopada, zaś przedpremiera - 22 października. "Otwórz oczy" nawiązuje tematyką do kanału Rafała Gębury, na którym publikuje on wideorozmowy na tematy społeczne. W książce znajdzie się 20 reportaży o tematyce społecznej. Są to opowieści o osobach, które z różnych względów nie zdecydowały się na udział w programie internetowym. Bohaterami reportaży są m.in. rzeźnik przybliżający kulisy przemysłu mięsnego, policjant ścigający cyberprzestępców i osoba opowiadająca o podziemiu aborcyjnym.

- Punktem wyjścia do napisania książki było spostrzeżenie, że jako społeczeństwo żyjemy w informacyjnych bańkach. Jesteśmy podzieleni i coraz trudniej jest nam się porozumieć, nie konfrontujemy poglądów. Książka ma dać czytelnikom inne spojrzenie na wiele spraw - mówi Rafał Gębura. 

Książkę w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy wyda Altenberg, wydawnictwo należy do youtubera Radosława Kotarskiego. - Rafał mocno wchodzi w głowy bohaterów reportaży, zanurza się w opisywane tematy głęboko, na czym nam zależało - mówi Kotarski.

Rafał Gębura zdobył Grand Video Awards 2019 w kategorii Publicystyka i wideorozmowa za film "Po co powstał ten film? Autyzm. Wystarczy zrozumieć" i nagrodę specjalną Mastercard.

(IKO, 22.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.