Dział: PRASA

Dodano: Październik 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne zarzuty w sprawie zabójstwa Jana Kuciaka

Jan Kuciak i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zastrzeleni w lutym 2018 roku (screen: YouTube/euronews (em português))

W poniedziałek słowacka prokuratura postawiła sześć zarzutów, w tym morderstwa z premedytacją, czterem osobom w sprawie zabójstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej.

Jak podaje agencja TASR, w sprawie podejrzane są cztery osoby: Alena Zs., Tomas Sz., Miroslav M. i przedsiębiorca Marian Koczner, który już w marcu usłyszał zarzut zlecenia morderstwa dziennikarza. BBC podało, że Koczner i dwóch pozostałych podejrzanych nie przyznało się do winy, zrobił to czwarty. Wszystkim grozi dożywocie.

Kuciak i jego narzeczona Martina Kusznirova zostali zastrzeleni w lutym 2018 roku. Przed śmiercią dziennikarz na zlecenie Aktuality.sk zajmował się badaniem powiązań premiera Słowacji Roberta Fico z włoskimi grupami przestępczymi. Premier podał się do dymisji kilka tygodni po zabójstwie Kuciaka.

(JSX, 22.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.