Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencja mediowa PZU i Orlenu zmienia zarząd i radę nadzorczą

PKN Orlen wraz z Grupą PZU chcą wspólnie dokonywać zakupów marketingowych (fot. materiały prasowe)

Sigma Bis, spółka mająca się zajmować planowaniem i zakupem mediów, którą tworzą PKN Orlen i Grupa PZU, zmieniła skład rady nadzorczej i zarządu. W radzie znalazł się m.in. były prezes Radia Gdańsk.

O tym, że PKN Orlen i Grupa PZU zamierzają utworzyć firmę, która zajmie się zakupami usług marketingowych i reklamowych, takich jak zakup powierzchni reklamowej, poinformowały firmy w lipcu. Sigma Bis to spółka należąca do Grupy PZU, która wcześniej nie prowadziła działalności. Obecnie trwają czynności formalne zmierzające do nabycia w niej udziałów przez PKN Orlen i do powołania zarządu. Zmieniona ma też zostać nazwa spółki.

Według Krajowego Rejestru Sądowego spółka Sigma Bis od 15 października ma nowy skład rady nadzorczej. Wszedł do niej Andrzej Liberadzki, były prezes Radia Gdańsk, który zrezygnował z tej funkcji w lutym 2018 roku. Wcześniej był m.in. przewodniczącym rady nadzorczej Presspubliki, redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego" i doradcą ds. mediów premiera Jerzego Buzka. W radzie nadzorczej zasiadł też Jarosław Sosiński, przewodniczący rady nadzorczej Platinum Oil (należy do Orlen Oil). Członkami rady zostali również Bartłomiej Dziliński, członek rady nadzorczej PKN Orlen i Tomasz Jakubiak, były wiceprezes Orlen Aviation. Z rady nadzorczej odeszli natomiast Grzegorz Hose i Agata Bednarczyk.

Jednocześnie wiceprezesem przestał być Andrzej Tawrel, a do wykonywania czynności prezesa zarządu oddelegowano Tomasza Jakubiaka (dotychczas prezesem była Anna Smaga). Z kolei do wykonywania czynności wiceprezesa zarządu oddelegowano Kamillę Biernikowicz, która zasiada w radzie nadzorczej od lipca. 

Z danych KRS wynika, że kapitał zakładowy spółki Sigma Bis został podniesiony ze 100 tys. zł do 3,1 mln zł (stan na 15 października).

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(IKO, 18.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.