Dział: INTERNET

Dodano: Październik 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial “Porucznik Kabura” to pierwsza własna produkcja Cda.pl

Odcinki serialu "Porucznik Kabura" trwają po około 20 minut (fot. materiały prasowe)

Serwis streamingowy Cda.pl ma własny serial animowany - ośmioodcinkowy, satyryczny “Porucznik Kabura” Bartosza Walaszka.

Premiera pierwszego odcinka zaplanowana została na 25 października. Kolejne będą emitowane co tydzień w płatnym serwisie Cda Premium. Odcinek trwa około 20 minut. Za produkcję odpowiada studio filmowe SPInka. Reżyserem i autorem scenariusza jest Bartosz Walaszek, znany m.in. z animowanych seriali „Kapitan Bomba” i „Blok Ekipa”. Walaszek jest też współtwórcą satyrycznego duetu discopolowego Bracia Figo-Fagot.

Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy Cda.pl i pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług, mówi o tej produkcji w komunikacie prasowym: “Chcieliśmy, żeby była ona prześmiewcza, miejscami przerysowana i niepoprawna. Idealną osobą do tego zadania był według nas Bartosz Walaszek, którego charakterystyczny i rozpoznawalny styl albo bardzo się lubi, albo wręcz przeciwnie, ale obok którego trudno przejść obojętnie”.

Laskowski w rozmowie z Presserwisem zapewnia, że nie będzie to pierwsza i ostania własna produkcja Cda.pl, ale wybór kolejnej jest uzależniony od tego, jak zostanie przyjęty "Porucznik Kabura".

Jak wynika z danych Gemius/PBI, dział Premium Cda.pl w sierpniu odwiedziło 2,55 mln użytkowników (wzrost o 1,19 proc. w porównaniu z lipcem).

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(MNI, 18.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.