Dział: PRASA

Dodano: Październik 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spłonęła redakcja magazynu „MADE IN Warmia & Mazury”

Spłonęły stropy, ściany i częściowo dach XIX-wiecznego budynku po koszarach (fot. Rafał Radzymiński)

W nocy ze środy na czwartek doszczętnie spłonęła część budynku Kuźni Społecznej w Olsztynie, w której mieściła się m.in. redakcja lifestylowego magazynu „MADE IN Warmia & Mazury”.

Szef pisma Rafał Radzymiński poinformował Press.pl, że redakcja w pożarze straciła komputery, archiwum, biurka, cały nakład oraz sprzęt. Spłonęły stropy, ściany i częściowo dach XIX-wiecznego budynku po koszarach.

Według informacji Rmf24.pl straty nocnego pożaru mogą wynieść łącznie nawet pięć milionów złotych. Oprócz redakcji magazynu, w budynku Kuźni Społecznej mieściły się także biura i pomieszczenia socjalne. Przed miesiącem obiekt oddano do użytku po remoncie. Serwis Olsztyn.wyborcza.pl podaje, że pożar prawdopodobnie wybuchł w serwerowni. 

- Redakcja nie przerywa działalności i planowym rytmem będzie wydawać kolejne numery pisma - zapowiada Radzymiński.

W serwisie Zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz odbudowy spalonej redakcji.

Magazyn „MADE IN Warmia & Mazury” w grudniu będzie obchodził szóste urodziny.

(PAZ, 17.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.