Dział: RADIO

Dodano: Październik 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłoszono nominacje do Nagrody Radia Zet im. Woyciechowskiego

W tym roku oprócz dorocznej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego stacja przyzna również Nagrodę Specjalną - Dziennikarz Dekady (screen: nagrodawoyciechowskiego.pl)

Grupa Eurozet przedstawiła nominacje do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za 2019 rok. Zwycięzca zostanie ogłoszony 21 listopada.

Do tegorocznej edycji nominowani zostali: Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki za cykl artykułów na temat importu do Polski węgla z Rosji oraz z Donbasu w "Dzienniku Gazecie Prawnej"; Wojciech Czuchnowski i Agnieszka Kublik za cykl artykułów śledczych dotyczących tzw. afery KNF w "Gazecie Wyborczej"; Wojciech Czuchnowski i Iwona Szpala za cykl artykułów poświęconych tzw. aferze Srebrnej zapoczątkowany publikacją "Taśmy Kaczyńskiego. Jak powstał układ zamknięty Srebrna" w "Gazecie Wyborczej"; Magdalena Gałczyńska za artykuł "Farma troli w ministerstwie sprawiedliwości, czyli »za czynienie dobra nie wsadzamy«" w Onecie; Tomasz Patora i Patryk Szczepaniak za reportaż "Chore bydło kupię" wyemitowany w Superwizjerze TVN i TVN24; Grzegorz Rzeczkowski za książkę "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami"; Marek i Tomasz Sekielscy za film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu"; Patryk Słowik za cykl artykułów o kryzysie lekowym w "Dzienniku Gazecie Prawnej"; Mariusz Zielke za artykuł "Krzysztof Sadowski jest pedofilem, wiele doniesień o kryciu przez branżę" opublikowany na Salon24.pl. Zwycięzca otrzyma statuetkę i nagrodę w wysokości 50 tys. zł, której sponsorem jest Mennica Polska.

Laureat Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2019 ogłoszony zostanie 21 listopada podczas gali na Politechnice Warszawskiej.

W tym roku oprócz dorocznej Nagrody im. Woyciechowskiego stacja przyzna również Nagrodę Specjalną - Dziennikarz Dekady. Łączna pula nagród wyniesie 300 tys. zł. Jej fundatorem jest biznesmen Zbigniew Jakubas. Nominowani zostaną ogłoszeni w przyszłym tygodniu.

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(MNI, 17.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.