Dział: RADIO

Dodano: Październik 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wręczono „Melchiory 2019” za najlepsze reportaże roku

Laureaci "Melchiorów" na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Lutosławskiego (fot. materiały prasowe)

Mariusz Kamiński z Polskiego Radia Lublin otrzymał tytuł Radiowego Reportażysty Roku w konkursie „Melchiory 2019”. Nagrody wręczono w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 

Mariusz Kamiński obok tytułu i statuetki otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł. Jury nagrodziło reportażystę za „konsekwentne, głębokie i przejmujące odkrywanie epizodów z trudnej współczesnej historii Polski”.

W kategorii Premiera Roku jury przyznało dwie równorzędne nagrody. Srebrnego Melchiora oraz 10 tys. zł otrzymali Agnieszka Lipska i Adam Głaczyński z Polskiego Radia Rzeszów za reportaż „Bejt znaczy dom" oraz Ewa Szkurłat z Polskiego Radia Kraków za reportaż „Esemerem”. Wyróżnienie specjalne w tej kategorii otrzymał Michał Słobodzian z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw za reportaż „Koniec/początek”.

W kategorii Inspiracja Roku statuetkę Złotego Melchiora oraz 10 tys. zł odebrał Jan Grzyb z TVP Polonia za film dokumentalny „Izrael zaczął się w Polsce”. Równorzędną nagrodę w tej kategorii otrzymał także Wojciech Królikowski z TVP Katowice za film „Mój Niemandsland”.

Laureatem Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia został Jan Smyk z Polskiego Radia Białystok za „Antologię Reportażu Radiowego", której jest autorem.  

Stypendium im. Jacka Stwory otrzymał Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Misja".

Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznano Dominikowi Gilowi z Polskiego Radia Lublin za reportaż „Tablica", zwycięzca otrzymał 15 tys. zł. Jury przyznało także dwie równorzędne nagrody specjalne w wysokości 5 tys. zł każda, a otrzymali je Ewelina Kosałka-Passia z Polskiego Radia Katowice za reportaż „Schowane w pamięci" oraz Jakub Tarka ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Wirtuoz".

W tym roku do konkursu „Melchiory" zgłoszono 67 prac. Do ogólnopolskiego konkursu o Grand Prix KRRiT na Reportaż i Dokument Radiowy zgłoszono 22 reportaże.

(PAZ, 16.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.