Dział: INTERNET

Dodano: Październik 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook może stać się największą instytucją finansową na świecie

Facebook zamierza wprowadzić Librę w 2020 roku (fot. Pixabay.com)

Do końca 2019 roku liczba użytkowników Facebooka wzrośnie do 2,5 mld. Jeśli platformie uda się wprowadzić Librę, własną kryptowalutę, może stać się największą instytucją finansową świata – wynika z raportu serwisu finansowego LearnBonds.

Pod koniec lata Facebook miał już 2,41 mld użytkowników, nie licząc osób korzystających z Instagrama i WhatsAppa. Do końca roku ta liczba może wzrosnąć do 2,5 mld. To oznacza, że będzie docierał do 32 proc. światowej populacji. Może zatem liczyć na duże korzyści, jeśli uda mu się wprowadzić Librę. Planuje to na 2020 rok.

W wakacje Komisja Europejska zaczęła sprawdzać, czy Libra nie będzie naruszać unijnych przepisów o konkurencji. To reakcja na apele polityków europejskich, że Libra wymaga regulacji. W USA szef Rezerwy Federalnej (Fed) stwierdził, że ta kryptowaluta może stanowić zagrożenie dla systemu finansowego.

Resort sprawiedliwości USA wszczął latem śledztwo w sprawie monopolistycznych praktyk Facebooka, tłumacząc to obawami, że zarówno Facebook, jak i Google już teraz działają na rynku, na którym praktycznie pozbawione są "dyscypliny wynikającej ze znaczącej, rynkowej konkurencji".

Galeria: Grand Video Awards 2019

(MC, 11.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.