Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eksperci Video Marketing Conference nie boją się na YouTube przesytu treści i reklam

Paweł Kwaśniewski i Katarzyna Bosacka przekonywali, że osobowości telewizyjne mogą zaproponować markom więcej na YouTube niż w telewizji (fot. Michał Sierszak, Warszawska Szkoła Filmowa)

O współpracy marek z influencerami, wideomarketingu i clutterze mówili eksperci trzeciej edycji Video Marketing Conference, która wczoraj poprzedziła galę finałową Grand Video Awards 2019.

Jacek Gadzinowski, producent wideo i podróżnik, uzmysłowił uczestnikom Video Marketing Conference, dlaczego trudno przebić się początkującym youtuberom, którym wydaje się, że YouTube to ziemia obiecana. - W sieci panuje przesyt treści, który będzie się zwiększał. Jakościowe treści wprawdzie pojawiają się, ale zdecydowana większość filmów robiona jest szybko i tanim kosztem - mówił Gadzinowski. 

Do zjawiska clutteru reklamowego na kontach youtuberów odniósł się Kamil Bolek, chief marketing officer LTTM.  - Czy clutter faktycznie jest zaśmiecaniem przestrzeni i musimy się go bać? Martin Stankiewicz jest ambasadorem Coca-Coli, ale też firm Ikea czy Play i to się sprawdza. Dlaczego? Bo to są różne kategorie produktowe, a w takim przypadku clutter nie jest szkodliwy - przekonywał Kamil Bolek. - To, że twórca internetowy współpracuje ze znaną marką, może mieć dobry wpływ na waszą markę. Bo jeśli dany influencer promuje tylko dobre i silne marki, a poleci swoim odbiorcom również waszą markę, wówczas będzie ona postrzegana przez nich pozytywnie - mówił do gości Video Marketing Conference Kamil Bolek.

Press

Video Marketing Conference jest kierowana do osób zarządzających firmami marketingowymi, strategów, domów mediowych, agencji reklamowych i studiów producenckich (fot. Michał Sierszak, Warszawska Szkoł

Producent telewizyjny Paweł Kwaśniewski z Video Brothers wskazywał na korzyści przechodzenia gwiazd telewizji do internetu. Według niego będąc na YouTube, osobowości telewizyjne mogą zaoferować markom więcej niż w telewizji. Decydują o tym: brak korporacyjności, bezpośredniość czy wypracowana przez lata sieć kontaktów. Zdanie Kwaśniewskiego podziela Katarzyna Bosacka, była gospodyni programów w TVN Style, a obecnie prowadząca kanał EkoBosacka na YouTube. - YouTube dał mi wolność, ponieważ mogę realizować wybrane przez siebie tematy - mówiła Bosacka.

Press

Organizowana przez magazyn "Press" konferencja odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon (fot. Michał Sierszak, Warszawska Szkoła Filmowa)

O budowaniu wizerunku marki w sieci poprzez współpracę z influencerami mówiły przedstawicielki marki Golden Rose: dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Urszula Sypniewska i menedżer ds. marketingu i PR Marta Łucka-Lach. Na własnych przykładach pokazały, jak współpracować z twórcami, aby komunikacja do konsumentów była autentyczna, ale realizowała cele sprzedażowe.

Video Marketing Conference to biznesowe szkolenie dotyczące wideormarketingu, współpracy z influencerami, badania efektywności wideo w internecie i budowania wizerunku marki w sieci. Jest kierowane do osób zarządzających firmami marketingowymi, strategów, domów mediowych, agencji reklamowych i studiów producenckich. Organizowana przez magazyn "Press" konferencja odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon. Wystąpili na niej też Wojciech Wawrzak, radca prawny i autor bloga praKreacja.pl oraz Krzysztof Budzyński, account manager w Hash.fm.

(IKO, 10.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.