Dział: INTERNET

Dodano: Październik 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook nie będzie ograniczać reklam politycznych, nawet z fałszywymi treściami

Zmiany wprowadzono po serii reklam politycznych Donalda Trumpa, które zawierały fałszywe informacje, ale nie zostały zablokowane (fot. Kon Karampelas/Unsplash)

Facebook wyłącza reklamę polityczną, dotyczącą osób ubiegających się o urząd państwowy lub osób piastujących już takie urzędy, z przepisów zakazujących zamieszczania w serwisie fałszywych treści.

Na krótko przed ewentualnymi przyspieszonymi wyborami parlamentarnym w Wielkiej Brytanii Facebook postanowił, że reklamy polityczne nie będą ograniczane, nawet jeśli propagują fałszywe informacje – podał „Guardian”. Do tej pory reklama polityczna była zakazana, jeśli zawierała „treści zwodnicze, fałszywe lub wprowadzające w błąd”.

Według nowych norm zakazane mogą być tylko reklamy „zawierające sądy, które są podważone przez fact-checkerów trzeciej strony, lub w innych wypadkach, przez organizację posiadającą właściwą wiedzę ekspercką”.

Zmiany zostały wprowadzone po serii reklam politycznych prezydenta Donalda Trumpa, które zawierały fałszywe informacje, ale nie zostały zablokowane – przypomina „Guardian”.

Galeria: TOP 10 - Najchętniej oglądane programy we wrześniu

(MC, 08.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.