Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Działacz Koalicji Obywatelskiej wyproszony ze „Studia Polska” w TVP Info

Rafał Lipski (stoi z lewej) został poproszony o wyjście ze studia (screen: Vod.tvp.pl)

Rafał Lipski (KO) został wyproszony z sobotniego „Studia Polska” w TVP Info, gdy zarzucił prowadzącym Jackowi Łęskiemu i Magdalenie Ogórek szczucie na środowisko LGBT.

W sobotnim wydaniu programu Lipski, który kandyduje do Sejmu z Piły, dyskutował z Agnieszką Wojciechowską van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Społecznych. Gdy w rozmowie pojawił się temat orientacji seksualnych, do dyskusji włączył się prowadzący Jacek Łęski. Zapytał Lipskiego, czy zauważył, że ten temat nie jest tego dnia poruszany w programie. Polityk odparł, że ”wyjątkowo” ten temat się nie pojawił i dodał: „Pierwszy raz na przykład pan nie szczuje na ludzi LGBT. To pierwszy taki odcinek od kilku miesięcy”. Łęski powiedział, że Lipski ma podać wypowiedź, w której dziennikarz szczuł na osoby LGBT albo go przeprosić.

Współprowadząca Magdalena Ogórek podkreśliła, że jeżeli polityk nie przeprosi Łęskiego, to zostanie wyproszony ze studia. „Tak samo pani szczuje. Każdy pracownik telewizji publicznej, który się pod tym podpisuje i daje swoje nazwisko, szczuje na środowisko LGBT” - odpowiedział Lipski. Został poproszony o wyjście ze studia, po czym wstał i wyszedł.

Rafał Lipski napisał na Twitterze, że nie wycofa swoich słów. Na Facebooku podziękował Piotrowi Ikonowiczowi i innymi przedstawicielom Ruchu Sprawiedliwości Społecznej „za solidarne wyjście ze studia po wyrzuceniu”.

Jacek Łęski i Magdalena Ogórek nie odpowiedzieli na pytania „Presserwisu” w tej sprawie.

(PAZ, 07.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.