Dział: RADIO

Dodano: Październik 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trójkowe różowe berety wrócą do sklepu Polskiego Radia

"Skoro wśród naszych słuchaczy są także tacy, których uszczęśliwi posiadanie różowego beretu, pragniemy im to umożliwić" - oświadczyło Polskie Radio (fot. materiały prasowe)

Do oferty sklepu internetowego Polskiego Radia wrócą różowe berety, gadżet radiowej Trójki - zdecydował prezes spółki Andrzej Rogoyski.

We wtorek "Gazeta Wyborcza" napisała, że - decyzją prezesa - blisko 6 tys. beretów z logo Trójki ma być zniszczone. Zostały wycofane ze sklepu internetowego radia. Rzeczniczka spółki Ewelina Steczkowska tłumaczyła ”GW”, że ten gadżet nie cieszył się ”żadnym zainteresowaniem”, a ”po kilku latach przetrzymywania ich w magazynach nadają się jedynie do utylizacji”.

W czwartek Polskie Radio podało w komunikacie, że "w związku z nagłym zainteresowaniem produktem" zarząd podjął decyzję o ponownym wprowadzeniu różowych beretów do sprzedaży w sklepie internetowym.

"Przez ostatnie dwa lata nabywców znalazło jedynie 16 beretów, co sprawia, że dochód ze sprzedaży nie pokrywał nawet niewielkiej części kosztów ich magazynowania. Bezpłatna promocja w mediach sprawiła jednak, że otrzymujemy kolejne zapytania w tej sprawie. Skoro wśród naszych słuchaczy są także tacy, których uszczęśliwi posiadanie różowego beretu, pragniemy im to umożliwić" - oświadczyła spółka.

Polskie Radio zapowiada, że berety będą dostępne w sklepie od listopada "po niezbędnej w tym wypadku inwentaryzacji, jako że wieloletnie magazynowanie nie pozostaje bez wpływu na jego stan". Dochód ze sprzedaży ma zostać przeznaczony na cel charytatywny.

Była dyrektor Trójki Magda Jethon opowiadała "GW", że w 2015 roku zlecono produkcję 10 tys. beretów. "Jeden kosztował 9,9 zł. Połowa była na sprzedaż, połowa do rozdania. Sprzedawaliśmy je po 20 zł, w ten sposób pokrywaliśmy koszty produkcji beretów rozdanych" - powiedziała "GW".

(KOZ, 04.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.