Dział: RADIO

Dodano: Październik 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Chillizet rozstało się z Noviką i Bartkiem Winczewskim

Novika współpracowała m.in. z Radiostacją, Radiem Jazz i Radiem Roxy. Bartek Winczewski wrócił do Chillizet na początku 2017 roku (fot. materiały prasowe Eurozetu)

Radio Chillizet (Eurozet) rozstało się z Katarzyną Nowicką (Novika) i Bartkiem Winczewskim. To kolejne odejścia z rozgłośni w ostatnim czasie.

Audycja wokalistki i didżejki Katarzyny Nowickiej ”Lekkość bytu” nadawana była od października 2017 roku, kiedy przeszła do Chillizet z radiowej Czwórki. - Kiedy Ula Prussak (dyrektor muzyczna Chillizet - przyp. red.) pojawiła się w radiu w maju, poinformowała, że widzi mnie w zespole Chillizet i wydłużyła mi program. W piątek dowiedziałam się, że ze względu na cięcia budżetowe musi mi podziękować, ponieważ woli zrobić miejsce dla zaprzyjaźnionego z nią kolektywu didżejskiego. Zabolało - mówi Nowicka. - Skontaktowałam się z Iwoną Kostką (redaktor naczelna - przyp. red.), która z kolei poinformowała mnie, że nie pasuję do nowego profilu radia oraz ”miałam czas, żeby dopasować się muzycznie". Zawsze wydawało mi się, że audycja autorska w swoim założeniu wybiega poza playlistę - komentuje. Dodaje, że w jej audycji pojawiali się artyści z dziennej playlisty (tej po zmianie), sporo soulu, elementy jazzowe, chillout.

Urszula Prussak-Dąbrowa nie chce komentować tych zarzutów. - W radiu zatrudniam tylko profesjonalistów. Rozstanie z Noviką ma związek z pracami nad nową ramówką, którą niedługo będziemy komunikować - mówi. Inni przedstawiciele Eurozetu nie chcieli wypowiadać się na temat rozstania z Nowicką i Winczewskim. Jeszcze w tym tygodniu Chillizet ma ogłosić szczegóły nowej ramówki.

Wcześniej Novika współpracowała m.in. z Radiostacją, Radiem Jazz i Radiem Roxy.

Bartek Winczewski, który również żegna się z Chillizet, wrócił do stacji po ponadpięcioletniej przerwie na początku 2017 roku. Prowadził pasma prezenterskie i był autorem audycji "Chilli 90’s". Wcześniej z rozgłośnią związany był od grudnia 2008 do września 2011 roku. Od kilku lat prowadzi własną działalność menedżerską. Prowadził audycje m.in. w Radiostacji, Planecie FM i Radiu PiN. 

W ostatnim czasie z Chillizet odeszli: dyrektor muzyczna Martyna Wawryło-Wojciechowska, jej asystent Marcin Chrzaniuk, sekretarz redakcji Karolina Kutera, a także autorki autorskich audycji: Gabriela Drzewiecka i Dominika Kontarowicz.

Chillizet ma nadajniki w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wejherowie i na Helu. Radio w fali czerwiec-sierpień 2019 roku miało 0,2 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(KOZ, 01.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.