Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RAS Polska z 825 mln zł przychodów i 6 mln zł zysku w 2018 roku

W ubiegłym roku Onet Holding, RASP i Onet oraz ich spółki zależne połączyły się w jeden skonsolidowany podmiot (fot. Lukasz2, Wikimedia Commons, CC0)

W 2018 roku spółka Ringier Axel Springer Polska zanotowała zysk netto na poziomie 6 mln zł. Jak wynika z zestawienia podatników CIT Ministerstwa Finansów, RAS Polska osiągnął w tym okresie 825 mln zł przychodów.

W 2018 roku Onet Holding, RAS Polska i Onet oraz ich spółki zależne połączyły się w jeden skonsolidowany podmiot - Ringier Axel Springer Polska. Jak podano w sprawozdaniu finansowym, w ubiegłym roku najwyższe przychody generowały reklamy display.

Zarząd poinformował, że utworzył rezerwę na należności od Ruchu w wysokości 28,7 mln zł (tyle winien jest spółce kolporter). RASP jest w grupie wierzycieli objętych PPU 1, które przewiduje redukcję 85 proc. wierzytelności. Spółka informuje, że nie posiada zobowiązań kredytowych.

RAS Polska zapowiada, że w najbliższych latach chce skoncentrować się na utrzymaniu pozycji lidera wśród portali przez "najszybsze dostarczanie najpełniejszych informacji", otworzyć się na treści partnerów zewnętrznych, budować alternatywne źródła przychodów przez współpracę z serwisami ogłoszeniowymi oraz rozwijać ofertę wideo i nowe źródła przychodów, w tym content commerce i paid content.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 18.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.