Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Podsumowanie czterech lat dobrej zmiany w TVP 3 Lublin jedynie z kandydatami PiS

Wszyscy goście programu kandydują do parlamentu z PiS (screen Lublin.tvp.pl)

W ostatnim wydaniu programu "Tu i teraz" w TVP 3 Lublin w studiu gośćmi byli jedynie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.

W studiu 9 września pojawili się wicepremier Jacek Sasin, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk. Sasin, Czarnek i Stefaniuk są kandydatami PiS z Lublina do Sejmu, a Michałkiewicz - do Senatu.

Prowadzący "Tu i teraz" Ryszard Montusiewicz, jednocześnie dyrektor i redaktor naczelny TVP 3 Lublin, na początku programu powiedział, że "pojawiła się mała tradycja" i co roku we wrześniu lub na początku października "próbujemy dokonać pewnego oglądu, pewnego podsumowania tego, co się dzieje w Polsce, tej rzeczywistości politycznej, w której tkwimy w różnoraki sposób, a mianowicie dokonujemy oceny tego programu dobrej zmiany".

Ryszard Montusiewicz pytany o brak wśród gości przedstawicieli opozycji wyjaśnia "Presserwisowi", że program był "próbą prezentacji i podsumowania czterech lat »dobrej zmiany« ze strony przedstawicieli podmiotów, które ją realizują: strony rządowej, administracji lokalnej (wojewoda) i samorządu". - Uczestnikami programu byli też przedstawiciele różnych środowisk młodzieżowych, którzy - zgodnie z praktykowaną formułą - wyrażali swoje opinie i zadawali pytania - dodaje Montusiewicz. W tym gronie byli reprezentanci Forum Młodych PiS.

- Debata dotycząca zmian w ostatnich czterech latach jest stale obecna na antenie TVP 3 Lublin w kilku formatach i programach, z udziałem różnych gości: polityków, samorządowców, społeczników, politologów, socjologów, ekonomistów, a także przedstawicieli różnych instytucji i ekspertów - mówi szef lubelskiego oddziału TVP.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 12.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.