Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix i Amazon podwoiły wydatki na produkcję w Wielkiej Brytanii

Największe środki na produkcję na Wyspach przeznacza Netflix (fot. Glenn Carstens/ Unsplash)

Netflix i Amazon podwoiły w ubiegłym roku wydatki na produkcję filmów i seriali w Wielkiej Brytanii. Wyniosły one 280 mln funtów i przyczyniły się do rekordowych zysków brytyjskiego sektora filmowego, które w 2018 roku po raz pierwszy sięgnęły 3 mld funtów – pisze dziennik „The Guardian”.

Rosnąca popularność serwisów streamingowych i inwestycje w wysokobudżetowe seriale, jak „The Crown” i „Good Omens”, sprawiły, że przemysł filmowy przeżywa hossę. Łączne wydatki zagranicznych serwisów streamingowych na produkcję w Wielkiej Brytanii wzrosły od roku 2017 o blisko 87 proc.

Największe środki na produkcję na Wyspach przeznacza Netflix, który przejmuje też często lokalne seriale, jak np. „Czarne lustro” (Black Mirror), produkowane wcześniej przez Channel 4.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 10.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.