Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odchodzi korespondent PAP w Londynie

Jakub Krupa korespondentem PAP w Londynie był od czerwca 2015 roku (screen: YouTube.com/ Cambridge Polish Studies)

Jakub Krupa nie będzie już korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Londynie.

Krupa napisał na Twitterze, że zrezygnował "z powodu zasadniczych różnic w naszym rozumieniu roli i obowiązków dziennikarza agencyjnego". - Z największym żalem, ale uznałem, że w tych okolicznościach odejście jest najlepszym rozwiązaniem - wyjaśnia dziennikarz. - Wolałbym uniknąć publicznego wchodzenia w szczegóły tej decyzji - dodaje. - Możliwość oglądania z bliska rozwoju relacji polsko-brytyjskich oraz zmieniającej się roli Wielkiej Brytanii wokół decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej była fascynującym wyzwaniem zawodowym - przyznaje Krupa. Zapowiada, że chce pozostać w zawodzie.

"Kuba, jesteś ambitny, młody, pewnie wybrałeś dla siebie lepszą przyszłość. Doświadczenie i wiedza, które zdobyłeś w @PAPinformacje na pewno Ci się tam przydadzą" - napisał na Twitterze Wojciech Surmacz, prezes PAP.

Od września redaktorem naczelnym redakcji zagranicznej PAP jest Tomasz Jarosz, a wicenaczelnym - Robert Szulc.

Jakub Krupa korespondentem PAP w Londynie był od czerwca 2015 roku. Wcześniej pracował m.in. w londyńskiej spółce Instinctif Partners i biurze prasowym Polonii Warszawa.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.