Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IBRiS: na PiS chce głosować 80 proc. widzów "Wiadomości", ale i co trzeci widz "Faktów"

Ośmiu na dziesięciu widzów "Wiadomości" zamierza zagłosować na PiS (fot. materiały prasowe TVP)

80,1 proc. widzów "Wiadomości" TVP 1 deklaruje, że w wyborach parlamentarnych zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu IBRiS. Partię rządzącą zamierza poprzeć w październiku co drugi widz "Wydarzeń" Polsatu i co trzeci "Faktów" TVN.

W przypadku widowni "Wiadomości" pozostałe ugrupowania mogą liczyć na znacznie mniejsze poparcie - 6,2 proc. osób oglądających dziennik TVP 1 zamierza oddać głos na Koalicję Obywatelską, 5,4 proc. na Lewicę, 4,7 proc. na PSL, a 3,7 proc. na Konfederację.

Na PiS zagłosowałby co drugi widz (49,5 proc.) "Wydarzeń" Polsatu. To znacznie więcej niż na Koalicję Obywatelską (22,9 proc.) i Lewicę (15,5 proc.). PSL mógłby liczyć na głosy 8,3 proc. widzów "Wydarzeń", a Konfederacja - 3,8 proc.

Jedynie w przypadku widowni "Faktów" TVN większe poparcie zyskuje Koalicja Obywatelska (34,7 proc.) niż PiS (33,7 proc.). Na Lewicę głosowanie deklaruje 21,9 proc. osób oglądających program TVN, na PSL - 7,5 proc., a na Konfederację - 2,2 proc.

IBRiS przeprowadził badania na 8 tys. dorosłych Polaków w dniach 24 sierpnia - 4 września.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.