Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po pięciu latach wraca konkurs fotograficzny „Wiki Lubi Zabytki”

Tegoroczna edycja konkursu „Wiki Lubi Zabytki” potrwa do 30 września (fot. Jar.ciurus, CC BY-SA 3.0 pl)

Po pięciu latach przerwy w Polsce odbędzie się kolejna edycja konkursu „Wiki Lubi Zabytki” organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Jego celem jest sfotografowanie jak największej liczby polskich zabytków i załadowanie ich do wspólnego zbioru zdjęć w internecie. Konkurs jest częścią światowej inicjatywy „Wiki Loves Monuments”.

Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło już 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich (w tym z Polski), którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć.

W pierwszej polskiej edycji konkursu, noszącej nazwę „Wiki Lubi Zabytki”, w 2012 wzięło udział 679 uczestników, którzy załadowali do Wikimedia Commons, ponad 51 tys. zdjęć polskich zabytków.

Tegoroczna edycja konkursu potrwa do 30 września. Przez cały miesiąc będzie można ładować zdjęcia do zbiorów Wikimedia Commons – repozytorium wolnych mediów Wikipedii i największego zbioru wolnych plików multimedialnych w sieci.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięzcy otrzymają vouchery na sprzęt fotograficzny.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, Organizacja Pożytku Publicznego.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.