Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiceminister kultury rekomenduje "nie więcej niż 2 mld zł na media publiczne"

Wiceminister kultury podkreślał, że w następnej kadencji Sejmu finansowanie mediów publicznych zostanie zapewnione bezpośrednio z budżetu państwa (fot. materiały prasowe)

Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, powiedział podczas 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, że w następnej kadencji Sejmu finansowanie mediów publicznych zostanie zapewnione bezpośrednio z budżetu państwa. 

Według Lewandowskiego z budżetu państwa na telewizję i radio powinno zostać przeznaczone nie więcej niż 2 mld zł łącznie. - Z badań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że to powinno być między 2,6 a 2,8 mld zł, żeby w całości wypełnić misję, jakiej oczekuje KRRiT. Rada Mediów Narodowych upiera się przy wskaźniku uzależnionym od PKB, który miałby wynosić około 3,5 mld (…). W mojej ocenie, nie więcej niż 2 mld zł to jest wystarczająca kwota dla wszystkich mediów publicznych - tłumaczył Paweł Lewandowski.

Tydzień temu szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział z kolei, że media publiczne powinny być finansowane z budżetu na poziomie 0,2 proc. PKB, czyli ok. 3-3,5 mld zł rocznie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, PAP, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.