Dział: REKLAMA

Dodano: Wrzesień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK zgodził się na utworzenie przez Orlen i PZU agencji Sigma BIS

UOKiK uznał, że nowa firma nie ograniczy konkurencji na rynku (fot. materiały prasowe)

PKN Orlen oraz PZU otrzymały zgodę na utworzenie wspólnej firmy o nazwie Sigma BIS - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka ma w planach negocjowanie i zakup czasu oraz przestrzeni reklamowej.

"UOKiK zgodził się na utworzenie przez PKN Orlen oraz PZU wspólnego przedsiębiorcy Sigma BIS. Spółka ma w planach negocjowanie i zakup czasu oraz przestrzeni reklamowej, a także badania skuteczności aktywności reklamowej w mediach. Koncentracja nie ograniczy konkurencji" - napisano w tweetcie Urzędu.

O planach wspólnych zakupów marketingowych i wystąpieniu do UOKiK obie firmy informowały pod koniec lipca.

Eksperci kwestionują jednak ekonomiczny sens przedsięwzięcia i wskazują cele polityczne. Wśród zagrożeń wymieniają zmonopolizowanie dostępu do mediów publicznych. I powrót do planów stworzenia Polskiego Domu Mediowego

PAP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.