Dział: REKLAMA

Dodano: Wrzesień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się kampania "Przygotuj się na brexit"

Na stronie Gov.uk/brexit Brytyjczycy znajdą praktyczne informacje o zmianach w zasadach podróżowania i prowadzenia działalności gospodarczej, jakie spowoduje wyjście z Unii bez umowy (screen: Gov.uk/brexit)

W Wielkiej Brytanii rządowa kampania “Przygotuj się na brexit”, która ma poszerzać wiedzę na temat warunków opuszczenia Unii Europejskiej, została zainaugurowana w niedzielę wraz z udostępnieniem strony internetowej Gov.uk/brexit.

Przez dwa miesiące na ulicach brytyjskich miast będą pojawiać się billboardy, a w poczytnych dziennikach, w telewizji i mediach społecznościowych będą publikowane materiały dotyczące brexitu. Na stronie Gov.uk/brexit Brytyjczycy znajdą praktyczne informacje o zmianach w zasadach podróżowania i prowadzenia działalności gospodarczej, jakie spowoduje wyjście z Unii bez umowy.

"Chodzi o to, by społeczeństwo również przyjęło odpowiedzialność za wyjście z UE" - podkreślił Michael Gove odpowiedzialny w brytyjskim rządzie za przygotowania do tzw. bezumownego brexitu.

Na przeprowadzenie kampanii rząd premiera Johnsona przeznaczył 100 mln funtów szterlingów (480,9 mln złotych). “To dwa razy tyle, ile co roku płaci za swe reklamy Loteria Krajowa” - zauważył Benedict Pringle, twórca bloga Politicaladvertising.co.uk w wypowiedzi dla BBC.

(MJS, 03.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.