Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Tygodnika Powszechnego zebrała środki na film o ks. Bonieckim

Ks. Adam Boniecki (fot. Adam Guz/Press)

Kwota zebrana przez Fundację Tygodnika Powszechnego na Facebooku przekroczyła zakładany cel 85 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na film dokumentalny o księdzu Adamie Bonieckim, redaktorze seniorze „Tygodnika Powszechnego”.

Zbiórka jest prowadzona od 9 lipca. Zbiórka została zakończona w poniedziałek rano. Nazwiska osób wpłacających będą mogły na ich życzenie znaleźć się w napisach końcowych.

Zdjęcia do filmu trwają od kilku miesięcy. Premierę zaplanowano na wiosnę 2020 roku. Producentem dokumentu jest Fundacja Tygodnika Powszechnego, a reżyserką Aleksandra Potoczek, autorka programów telewizyjnych o tematyce kulturalnej i filmowej.

Ksiądz Adam Boniecki 25 lipca skończył 85 lat. Z „Tygodnikiem Powszechnym” jest związany od 1964 roku. W latach 1999-2011 był jego redaktorem naczelnym.

(PAZ, 03.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.