Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brand24 i Michał Sadowski zablokowani na Facebooku oraz Instagramie

Michał Sadowski przekonuje, że zaszła pomyłka i wyjaśnia sprawę z pracownikami Facebooka (screen: YouTube/Michal Sadowski)

Facebook zamknął profil firmy monitorowania internetu Brand24 i konta na Facebooku oraz Instagramie jego założyciela Michała Sadowskiego. Powodem są zarzuty o pobieranie przez firmę zbyt wielu danych z Instagrama, niż pozwala na to sam serwis.

Pod koniec sierpnia amerykański „Business Insider” opublikował materiał, w którym zarzucił polskiej firmie Brand24 zbieranie danych z serwisów społecznościowych. Autorka tekstu wskazywała, że Brand24 wykorzystywał do tego niedostępne oficjalnie dane z aplikacji Instagrama.

Po publikacji „BI” profile Brand24 i Michała Sadowskiego zostały zablokowane.

Sadowski w krótkim filmie opublikowanym na YouTube przekonuje, że zaszła pomyłka i obecnie wyjaśnia sprawę z pracownikami Facebooka.

(PD, 03.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.