Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gry z serii "Wiedźmin" wciąż napędzają wyniki CD Projektu

Największy udział w przychodach spółki miała sprzedaż m.in. gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” (fot. materiały prasowe)

Grupa kapitałowa CD Projekt w pierwszym półroczu 2019 roku zanotowała 51,68 mln zł zysku netto (wobec 52,43 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej) przy przychodach 214,41 mln zł (wzrost o 27,3 proc.). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 60,0 mln zł (61,3 mln zł przed rokiem).

W samym drugim kwartale przychody spółki wyniosły 133,5 mln zł (wzrost o 43,5 proc.), a zysk netto 33,9 mln zł (wzrost o 14,7 proc.). Spółka podaje w swoim sprawozdaniu finansowym, że największy udział w przychodach (51,2 proc.) miały przychody z tantiem ze sprzedaży gier „Wiedźmin 3: Dziki Gon” wraz z dodatkami, „Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści” oraz „Gwint: Wiedźmińska gra karciana”. 34 proc. przychodów stanowiła dystrybucja gier od zewnętrznych producentów na platformie Gog.com. Pozostała część przychodów pochodziła ze współpracy z partnerami wydawniczymi w ramach kampanii promocyjnej „Cyberpunk 2077”, wzajemnej promocji oraz partycypacji partnerów w kosztach kampanii.

Wydatki grupy na produkcję gier i nowych technologii w pierwszym półroczu wyniosły 60 mln zł (wobec 25 mln zł w pierwszym półroczu ub.r.).

Na czwarty kwartał 2019 roku grupa zapowiedziała premierę gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" na konsolę Nintendo Switch oraz "Gwint" na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Spółka CD Projekt została założona w 1994 roku. Na początku skupiała się na sprzedaży i dystrybucji gier. W 2002 roku założona została spółka zależna, produkująca gry - studio CD Projekt Red. W 2008 roku CD Projekt uruchomił platformę do cyfrowej dystrybucji gier Gog.com.

(PD, 30.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.