Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Daniel Křetínský może mieć 60 proc. akcji "Le Monde"

W 2018 roku Matthieu Pigasse sprzedał Danielowi Křetínský’emu 49 proc. udziałów w Le Monde Libre

Czeski miliarder Daniel Křetínský i jego partner biznesowy Matthieu Pigasse prowadzą negocjacje w sprawie przejęcia od hiszpańskiej grupy Prisa 20 proc. udziałów w holdingu Le Monde Libre, wydawcy „Le Monde".

W 2018 roku Pigasse sprzedał Křetínský’emu 49 proc. udziałów w Le Monde Libre. Křetínský i Pigasse zabiegają o odkupienie 26,6 proc. udziałów francuskiego dziennika od spadkobiercy jego współwłaściciela Pierre’a Bergé. Wiele wskazuje na to, że do marca 2021 Křetínský i Pigasse obejmą blisko 60 proc. udziałów w „Le Monde” – podaje francuski magazyn gospodarczy „Challenges”.

Křetínský ma 94 proc. udziałów w EPH - największej grupie energetycznej w Europie Środkowej. We Francji kontroluje magazyny „Elle” i „Marianne”, w Polsce był właścicielem m.in. Radia Zet.

(MC, 29.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.