Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Misiewicz wycofał pozew przeciwko twórcom filmu "Polityka"

Premiera filmu "Polityka" odbędzie się 4 września (fot. materiały prasowe)

Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, wycofał pozew przeciwko twórcom i dystrybutorom filmu "Polityka" w reżyserii Patryka Vegi.

W lipcu Misiewicz złożył w Sądzie Okręgowym w Poznaniu pozew przeciwko reżyserowi Patrykowi Vedze, spółce producenckiej i podmiotom związanym z dystrybucją filmu. Byłemu rzecznikowi MON nie spodobało się, jak został przedstawiony w zapowiedzi filmu (premiera odbędzie się 4 września). Domagał się przeprosin w prasie, zamieszczenia wyjaśnień przed napisami początkowymi oraz zadośćuczynienia w kwocie 1 mln zł. Ponadto chciał, aby na czas procesu sąd zakazał dystrybucji i rozpowszechniania filmu. Sąd Okręgowy w Poznaniu przekazał tę sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", na początku sierpnia Bartłomiej Misiewicz wycofał  wniosek o zakaz dystrybucji filmu i pozew przeciwko jego twórcom.

(IKO, 28.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.