Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Chiny wydadzą 1 mln dol. na propagandę w mediach społecznościowych

Agencja prasowa Xinhua ogłosiła przetarg na partnera, który wraz z nią będzie w stanie „być chińskim głosem i zdobywać za granicą uznanie (screen: Youtube.com/Vox)

Chińskie władze prowadzą kampanię atakującą uczestników protestów w Hongkongu i mają zamiar wydać 1 mln dol. na propagandę w zagranicznych mediach społecznościowych.

Chińska agencja prasowa Xinhua ogłosiła przetarg na partnera, który wraz z nią będzie w stanie „być chińskim głosem i zdobywać za granicą uznanie oraz poparcie dla Myśli (prezydenta - przyp. red.) Xi Jinpinga”. Na krótkiej liście podmiotów zabiegających o kontrakt agencji są dwa państwowe dzienniki "Renmin Ribao" (Dziennik Ludowy) i "Guangming Ribao" (Głos Oświecenia).

Twitter poinformował 19 sierpnia, że zawiesił 939 kont wygenerowanych w Chinach, które „rozmyślnie i celowo miały siać polityczny zamęt w Hongkongu”. Facebook usunął trzy grupy, siedem stron i pięć profili w związku z „zaangażowaniem w dezinformację” dotyczącą wydarzeń w Hongkongu.

(MC, 23.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.