Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa Polskiego Radia chce wyjaśnień od prezesa spółki ws. polityki personalnej

Jan Ordyński: prezes Andrzej Rogoyski bojkotuje posiedzenia rady programowej (fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio)

Członkowie rady programowej Polskiego Radia chcą, aby na kolejnym posiedzeniu pojawił się prezes spółki Andrzej Rogoyski i odniósł się do ruchów kadrowych w radiu.

- Wyraziliśmy mocne zaniepokojenie i krytykę polityki personalnej, szczególnie jeśli chodzi o Marka Mądrzejewskiego, Agatę Kasprolewicz, Sylwię Zadrożną i Ernesta Zozunia - relacjonuje środowe posiedzenie rady programowej jej wiceprzewodniczący Jan Ordyński.

Marek Mądrzejewski stracił stanowisko wicedyrektora Programu I Polskiego Radia. Agatę Kasprolewicz i Sylwię Zadrożną Polskie Radio chce zwolnić. Dziennikarz Trójki Ernest Zozuń został oddelegowany do archiwum Informacyjnej Agencji Radiowej.

- Nie może być tak, że nie mówi się dziennikarzom, dlaczego ich się degraduje, odsuwa od anteny, próbuje zwolnić, tym bardziej że są to osoby, które są wartością dodaną dla Polskiego Radia - mówi Jan Ordyński. - Chcemy dowiedzieć się od prezesa, który bojkotuje nasze spotkania, dlaczego ludzi cennych dla radia tak się traktuje - dodaje wiceszef rady programowej.

Przewodniczący rady programowej Mirosław Wąsik ma jeszcze raz zwrócić się z zaproszeniem na posiedzenie prezesa Rogoyskiego. Odbędzie się ono za dwa tygodnie. - W międzyczasie prezydium ma przygotować projekt uchwały. Jeśli nie uzyskamy satysfakcjonujących wyjaśnień od prezesa, będziemy ją podejmowali - zapowiada  Ordyński.

Przedstawicielem spółki na środowym posiedzeniu rady programowej był jedynie dyrektor biura programowego Paweł Kwieciński.

(KOZ, 22.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.