Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polityczny przeciwnik Trumpa wydaje dwa razy więcej na reklamy na FB

Sztab Trumpa zapłacił za działania na Facebooku 1,2 mln dol. (fot. Flickr, CC BY-SA 2.0)

Miliarder Thomas Steyer, który ubiega się o nominację Partii Demokratycznej w amerykańskich wyborach prezydenckich, wydał w lipcu na kampanie reklamowe na Facebooku 2,94 mln dol. 

Suma ta jest dwukrotnie wyższa niż wydatki sztabu wyborczego Donalda Trumpa. Ubiegający się o reelekcję prezydent, który w 2016 roku wygrał m.in. dzięki zwiększonej aktywności w mediach społecznościowych, zapłacił za działania reklamowe na Facebooku "tylko" 1,2 mln dol.

W przypadku podobnej kampanii prowadzonej za pośrednictwem Google sztab Steyera zapłacił w lipcu 661 tys. dol., podczas gdy sztab Trumpa wydał w tym samym czasie 616 tys. dol.

W kampaniach prowadzonych na Facebooku Steyer, którego majątek szacowany jest na 1,6 mld dol., skoncentrował się na obecnym kryzysie klimatycznym, "rosyjskiej ingerencji w poprzednie wybory", rasistowskiej retoryce Trumpa oraz sytuacji humanitarnej na granicy USA z Meksykiem.

(MJS, 14.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.