Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma mikroblogowa Tumblr ma nowego właściciela

Jeszcze w 2013 roku wartość Tumblr była szacowana na 1,1 mld dol. (screen tumblr.com)

Tumblr, amerykańska platforma mikroblogowa, została sprzedana spółce Automattic Inc., która jest właścicielem systemu zarządzania treścią WordPress.

Jak podaje serwis Axios.com, nowy właściciel zapłacił cenę znacznie poniżej 20 mln dol. Jedno ze źródeł zdradza, że mogło być to nawet poniżej 10 mln dol. 

Tumblr obsługuje do miliona blogów i ma grono wiernych fanów. Został nabyty przez Verizon Media Group w 2017 roku od Yahoo. Wartość platformy mikroblogowej była szacowana w 2013 roku na 1,1 mld dol., ale w 2016 roku spadła do 230 mln dol.

Dotychczasowy właściciel Tumblr — spółka Verizon Media Group, która odsprzedała serwis wraz z 200-osobowym zespołem, boryka się aktualnie z kłopotami finansowymi, w obliczu których postanowiła skoncentrować się wyłącznie na serwisie informacyjnym, sportowym i rozrywce, a także na rozwoju poczty elektronicznej.

Słabe wyniki Tumblr wynikają z rosnącej konkurencji takich gigantów jak Facebook, Twitter czy Reddit.

(MJS, 14.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.