Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Outriders zakończyła 2018 rok z 53 tys. zł zysku

Prezesem i współzałożycielem Outriders jest Jakub Górnicki (screen: YouTube/Imponderabilia)

Spółka Outriders, wydawca serwisu Outride.rs, zakończyła 2018 rok z 53 tys. zł zysku netto. Jak wynika ze sprawozdania finansowego, jej przychody netto wyniosły 907,3 tys. zł.

– To bardzo dobry wynik, jak na pierwszy rok działalności – mówi Jakub Górnicki, prezes spółki i współzałożyciel Outriders. Jak dodaje, 2019 rok spółka zakończy zapewne na podobnym poziomie obrotów, ale większa część środków będzie przeznaczona na działanie serwisu. W zeszłym roku duże obroty wygenerowała m.in. działalność szkoleniowa. – W tym roku te obroty zmieniają się na korzyść pełnoprawnej działalności dziennikarskiej – mówi Górnicki. Na wynagrodzenia w 2018 roku przeznaczono 570,9 tys. zł.

Spółka Outriders rozpoczęła działalność we wrześniu 2017 roku. W 2017 roku miała 57 tys. zł przychodu i 34,8 tys. zł zysku netto.

Outriders to serwis poświęcony sprawom międzynarodowym, ale skupiony bardziej na zagadnieniach społecznych niż politycznych. Działa jako spółka not-for-profit. Redaktor naczelną jest Anna Górnicka. Twórcy zebrali pieniądze na start w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to. Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

(JSX, 14.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.