Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warsztaty „Know-how: prawo w dziennikarstwie”

Warsztaty odbędą się 25 września w Warszawie

Magazyn „Press” zaprasza na szkolenie dla reporterów śledczych, dziennikarzy piszących o prawie, relacjonujących procesy sądowe i dla redaktorów odpowiadających za tego typu materiały – w mediach ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych.

Nieznajomość prawa szkodzi zarówno odbiorcom mediów, jak i samym mediom. Dlatego potrzebują one dziennikarzy i redaktorów rozumiejących skomplikowany język prawniczy, orientujących się w legislacji i orzecznictwie. Z myślą o nich „Press” organizuje warsztaty, które dostarczą im praktycznej wiedzy.

Całodzienne warsztaty „Know-how: prawo w dziennikarstwie” odbędą się 25 września 2019 roku w Warszawie w siedzibie Wolters Kluwer Polska (ul. Przyokopowa 33). Złożą się na nie trzy bloki tematyczne.

Część poświęconą pozyskiwaniu nieoficjalnych źródeł, dokumentowaniu faktów na wypadek ewentualnych procesów sądowych, bronieniu tajemnicy dziennikarskiej i ochronie przed inwigilacją służb specjalnych poprowadzą doświadczeni reporterzy śledczy – Bertold Kittel (Dziennikarz Roku 2018) i Wojciech Czuchnowski.

W drugiej części szkolenia Ewa Usowicz wskaże, gdzie szukać newsów sądowych i pomocy w zrozumieniu wymiaru sprawiedliwości, a Ewa Siedlecka opowie, jak w warunkach ostrego konfliktu politycznego rzetelnie relacjonować i uczciwie komentować zmiany polskiego prawa.

Po trzecim bloku warsztatów uczestnicy będą wiedzieli, jak ustrzec się błędów w swoich publikacjach i utrudnić życie prawnikom, którzy na nie czyhają. Szkolenie w tej części poprowadzą sędzia Trybunału Stanu, mecenas Maciej Gustaw Zaborowski i specjalistka od weryfikacji wiadomości krążących po internecie Beata Biel.

Patronem medialnym warsztatów jest Prawo.pl.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy zamieszczamy na stronie poświęconej warsztatom.

(CP, 13.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.