Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Nowakowski przejdzie z Leo Burnett do Facebooka

Adam Nowakowski w Leo Burnett pracował 10 lat (fot. Adam Nowakowski)

Z końcem września Adam Nowakowski przestaje pełnić funkcję szefa działu strategii oraz deputy managing directora w Leo Burnett Warszawa. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że od października zaczyna pracę w Facebooku i ma objąć stanowisko o międzynarodowych kompetencjach.

Nowakowski nie podaje, jakie ma dalsze plany zawodowe, ale przyznaje, że przyczyną zmiany jest podjęcie przez niego nowych wyzwań zawodowych. - Jako strateg i doradca często namawiam klientów do nieszablonowych działań i oswajania tego, co nieznane, ale ciekawe. Teraz stosuję tę radę wobec samego siebie. W Leo Burnett spędziłem 10 lat i zamierzałem zostać na kolejne 10 ze względu na kapitalny zespół. Tymczasem otworzyła się możliwość podążenia nowym tropem. Gdybym z niej nie skorzystał, na zawsze miałbym się za tchórza – mówi Nowakowski.

- Adam znacząco wpłynął na integrację zespołu i rozwój Leo Burnett w kraju - dodaje Hanna Jackowska, managing director Leo Burnett Warszawa. - Przez ostatnią dekadę wspierał całą agencję swoim kreatywnym podejściem i systematyczną, ciężką pracą.  Choć będzie nam go bardzo brakowało, to rozumiemy, że przyszedł czas na rozpoczęcie nowego rozdziału.

Nowakowski nie jest pierwszą osobą z wysoką pozycją w strukturach agencyjnych, która ostatnio została zatrudniona przez Facebook. Rok temu Agnieszka Kosik, była prezes domu mediowego MediaCom (GroupM), objęła w Facebooku nowo utworzone stanowiska head of Poland, Agata Szeliga-Staszkiewicz dołączyła do warszawskiego zespołu Facebooka, gdzie objęła stanowisko head of agencies CEE (wcześniej była dyrektor zarządzającą agencji Hypermedia i Isobar Polska oraz szefową Isobar Poland Group).

Zdaniem Grzegorza Krzemienia, prezesa GoldenSubmarine, a także przewodniczącego Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska (nadzorującej program certyfikacji Dimaq), te zatrudnienia nie są przypadkowe. - Facebook staje się jednym z dominujących na rynku mediów marketingowych - mówi Krzemień. - Zatrudnia po swojej stronie ludzi z doświadczeniem po to, by przekonać takie agencja, jak GoldenSubmarine, by zachęcały swoich klientów do współpracy z Facebookiem, i by ta współpraca jak najlepiej się układała - dodaje.

Adam Nowakowski pracował w Leo Burnett Warszawa od stycznia 2009 roku. Początkowo pełnił rolę senior strategic plannera, by po trzech latach objąć kierowanie działem strategii. Od lipca 2016 roku pełnił rolę deputy managing directora. Wkrótce Leo Burnett ma podać informację, kto zastąpi Nowakowskiego. 

(AMS, 06.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.