Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis stałym felietonistą "Faktu"

Felietony Tomasza Lisa na łamach "Faktu" będą pojawiać się w czwartki (screen: YouTube/Tomasz Lis)

Redaktor naczelny "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) Tomasz Lis został felietonistą dziennika "Fakt", należącego do tego samego wydawnictwa. Teksty dziennikarza będą ukazywały się w czwartki na drugiej stronie tytułu. Pierwszy został opublikowany w czwartek.

Redaktor naczelna "Faktu" Katarzyna Kozłowska w komentarzu obok felietonu pisze, że w dzienniku od kilkunastu tygodni trwa dyskusja w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Dla "Faktu" piszą m.in. Jadwiga Staniszkis, Marcin Król, Karolina Wigura i Łukasz Warzecha. Kozłowska zapowiada, że "tych głosów będzie jeszcze więcej". Na razie jednak nie zdradza, kto jeszcze dołączy do grona felietonistów.

W swoim pierwszym felietonie w "Fakcie" Lis apeluje do wyborców PiS, by nie pozwalali władzy na tworzenie z Polski "republiki bananowej". Jego zdaniem elektorat partii rządzącej jest jej wdzięczny za 500+, a nie powinien, bo to "Polakom się po prostu należy". Lis twierdzi, że "ludzie pozwalający władzy na wszystko, sami zakładają sobie na szyję pętlę, która prędzej czy później się zaciśnie".

Z danych ZKDP wynika, że w maju 2019 roku średnia sprzedaż ogółem "Faktu" wyniosła 222 097 egz. (spadek o 10,8 proc. względem maja 2018 roku).

(JSX, 02.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.