Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Superstacja od jesieni z czterema godzinami premierowego programu dziennie

Grzegorz Jankowski od poniedziałku jest dyrektorem programowym Superstacji (screen YouTube.com/Telewizja Superstacja)

Superstacja po zmianach, nad którymi pracują Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk, będzie produkować prawdopodobnie cztery godziny premierowego programu dziennie - wynika z ustaleń "Presserwisu".

Trzy godziny zająć ma pasmo informacyjne, w każdej godzinie dzielone na cztery bloki - według schematu: serwis, tematy interwencyjne, serwis i tematy plotkarskie. Serwisy będą krótkie, w stylu "Teleexpressu" TVP 1. Czwartą godzinę wypełni program publicystyczny. Jak ustaliliśmy, premierowy program byłby nadawany nie w ścisłym prime time, a w godzinach popołudniowych.

Grzegorz Jankowski, który od poniedziałku jest dyrektorem programowym Superstacji, nie chce rozmawiać na ten temat. – To zostawiam jako sprawy wewnętrzne Superstacji, nie ujawniamy takich informacji na razie – ucina.

Zmiany wejdą jesienią. Pozostałą część ramówki zajmą powtórki i treści z innych kanałów Telewizji Polsat, do której należy Superstacja. Obecnie stacja produkuje premierowy program od 9.15 do ok. 22.30.

Zastępcą Grzegorza Jankowskiego został Grzegorz Adamczyk, który jest również szefem newsroomu. Na tym stanowisku zastąpił Wiktora Batera, który rozstał się z telewizją. W sumie z Superstacji odeszło kilkanaście osób.

Pod koniec maja Superstacja znacząco ograniczyła tematykę polityczną na antenie, a do programów przestali być zapraszani politycy. Z anteny spadły programy m.in. Elizy Michalik, Kuby Wątłego, Jacka Żakowskiego i Marka Czyża.

W czerwcu 2019 roku udział Superstacji w rynku wyniósł 0,16 proc. wobec 0,12 proc. rok wcześniej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 31.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.