Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media podawały fałszywą informację o śmierci Adama Słodowego

Media podając fałszywą informację powoływały się na siebie

W piątek w mediach pojawiła się informacja, że w wieku 95 lat zmarł Adam Słodowy, twórca i wieloletni prowadzący program „Zrób to sam” w Telewizji Polskiej. Informacja okazała się jednak fałszywa i została zdementowana przez rodzinę Adama Słodowego.

Informacje o śmierci autora programu „Zrób to sam” podawały największe redakcja, często powołując się na inne media – m.in. Interia.pl, Tvp.info Polska Agencja Prasowa, Wyborcza.pl, Rp.pl, Gazeta.pl, Onet.pl, Wpolityce.pl, Dorzeczy.pl, NaTemat.pl, Press.pl, Se.pl, Fakt.pl, Dziennik.pl, serwisy internetowe Radia Zet, RMF FM, Tok FM i wiele innych. Data śmierci Adama Słodowego pojawiła się nawet w notce o nim na Wikipedii.

Gdy okazało się, że podawana informacja jest fałszywa, redakcje zdejmowały ją ze swoich stron i zamieszczały przeprosiny. Serwis Wyborcza.pl napisał: „Wbrew temu, co podały dziś liczne media, w tym my, Adam Słodowy żyje. Panu Adamowi Słodowemu życzymy wszystkiego dobrego i zdrowia. Jego, jego żonę, a także czytelników przepraszamy”.

(MAK, 19.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.