Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ostatnie akapity z listu Mazurka do Holeckiej tylko w "Rzeczpospolitej" online

"Na Boga, jak wam nie wstyd?!" napisał Robert Mazurek do szefowej "Wiadomości" Danuty Holeckiej (screen: Youtube/Fakty RMF FM)

Szeroko komentowany felieton Roberta Mazurka, w którym skrytykował on propagandę uprawianą przez "Wiadomości" TVP 1, w wersji papierowej "Plusa Minusa" (weekendowe wydanie "Rzeczpospolitej") był krótszy niż zamieszczony na Rp.pl. Zniknęły trzy akapity.

Robert Mazurek w formie listu otwartego do Danuty Holeckiej, szefowej "Wiadomości" TVP 1, napisał m.in.: „W tępej propagandzie sukcesu jesteście gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy. Tyle, że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono”. Te słowa mogli jednak przeczytać tylko czytelnicy internetowego wydania "Rzeczpospolitej" (Rp.pl), bo nie znalazły się one w wersji drukowanej weekendowego wydania dziennika. Zabrakło w nim trzech akapitów, co w mediach społecznościowych zrodziło dyskusję i pojawiły się zarzuty o cenzurowanie autora felietonu. Redakcja temu zaprzecza.

– W trakcie redagowania software zjadł nam technicznie trzy akapity – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". – To był przypadek. Nigdy  nie cenzurujemy felietonistów i nie tniemy ich tekstów. Ustalamy z nimi pomysł na teksty, ogólną linię felietonów, ale są wolnymi ludźmi. Teoretycznie mogę zdjąć felieton, ale najczęściej oznacza to pożegnanie się z jego autorem – dodaje Chrabota.

Robert Mazurek nie chce już komentować swojego tekstu, ale nie ma pretensji do zespołu "Rzeczpospolitej" z powodu skrócenia tekstu wysłanego do druku. W internecie komentowano jego pełną wersję, a Mazurka zaatakowali dziennikarze prawicowych mediów, odpowiedziała mu też Holecka na TVP.info.

– Na szczęście o wartości i znaczeniu "Rzeczpospolitej" decyduje ranga autorów, którzy u nas piszą i ludzi, którzy nas czytają. Nie przejmuję się atakami propagandystów z "Wiadomości" TVP. To postaci najczęściej bez żadnego dorobku merytorycznego i osiągnięć. Psy szczekają, karawana idzie dalej – komentuje Chrabota.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 18.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.