Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsatnews.pl zdjął materiał z Waszczykowskim z przyczyn technicznych

Cały materiał z Witoldem Waszczykowskim udostępniono wieczorem na Polsatnews.pl (screen: Polsatnews.pl)

Wtorkowa rozmowa Bogdana Rymanowskiego z europosłem Witoldem Waszczykowskim dopiero w środę wieczorem trafiła na Polsatnews.pl. Wcześniej z portalu zdjęto tekstową relację z tej rozmowy. Redakcja tłumaczy to problemami technicznymi.

We wtorek wieczorem gościem programu "Wydarzenia i opinie" prowadzonego na antenie Polsat News przez Bogdana Rymanowskiego był europoseł, były minister spraw zagranicznych rządu PiS Witold Waszczykowski. Komentował on przemówienie nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen wygłoszone w europarlamencie przed głosowaniem dotyczącym jej wyboru. "Jeśli w ubiegłym tygodniu mieliśmy jakieś nadzieje, że pani von der Leyen będzie prowadzić jakąś politykę umiarkowaną, to dzisiaj zaproponowała politykę skrajnie lewicową, czerwoną, zieloną" - mówił Waszczykowski, a wypowiedź tę cytowano w mediach. Waszczykowski nie chciał też powiedzieć, czy głosował na minister obrony Niemiec, choć była ona kandydatką popieraną oficjalnie przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Po wyborze dziękował on polskim europosłom, szczególnie tym z PiS, głosującym za von der Leyen. Krytyka tej kandydatury wygłoszona jawnie w Polsat News przez Waszczykowskiego była sprzeczna z tzw. przekazem dnia partii rządzącej.

Press

Po usunięciu rano z Polsatnews.pl tekstu z wypowiedziami Witolda Waszczykowskiego z realizowanego na żywo programu "Wydarzenia i opinie" czytelnikom pozostał komunikat: "Prawdopodobnie link jest uszko

Brak rozmowy wideo z Waszczykowskim na Polsatnews.pl i usunięcie w środę rano ze strony pisemnej relacji z wywiadu niektórzy odebrali jako ukłon Polsatu wobec PiS. Bogdan Rymanowski przekazał jednak "Presserwisowi", że to było nieporozumienie, a cały materiał z Waszczykowskim udostępniono w internecie wieczorem. Powodem opóźnienia miały być problemy techniczne z wideo.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 18.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.