Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Rokuszewski redaktorem naczelnym Weszlo.com

Rokuszewski dołączył do zespołu Weszlo.com w 2014 roku (screen: YouTube/ WeszłoTV)

Mateusz Rokuszewski został redaktorem naczelnym serwisu sportowego Weszlo.com. Zastąpił na tym stanowisku Jakuba Olkiewicza, który pozostaje w redakcji. Nowy naczelny zapowiada m.in. zmiany personalne.

Rokuszewski dołączył do zespołu Weszlo.com w 2014 roku. Pisze w nim głównie o polskiej i zagranicznej piłce nożnej oraz współprowadzi na antenie internetowego radia Weszło FM audycje, m.in. „Weszłopolacy” i „Pierwszoligowcy”. Propozycję objęcia funkcji redaktora naczelnego otrzymał w poniedziałek od szefa serwisów Weszło Krzysztofa Stanowskiego.

W rozmowie z „Presserwisem” Rokuszewski zapowiada zmiany personalne w redakcji. - Na pewno dojdzie do przewietrzenia redakcji. Na razie nie mogę powiedzieć, w jakim kierunku te zmiany pójdą – mówi.

Zmiany mają dotyczyć też treści publikowanych w serwisie. - Chcemy odnaleźć złoty środek pomiędzy pisaniem o piłce nożnej z pazurem a dostarczaniem bardziej ambitnych treści, między innymi wywiadów i reportaży – twierdzi Rokuszewski.

Jakub Olkiewicz, który od lutego 2018 roku był na stanowisku redaktora naczelnego Weszlo.com, pozostanie w redakcji jako dziennikarz. - Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę, bo Jakub dysponuje jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym piórem z nas wszystkich – mówi Rokuszewski.

Grupa Weszło składa się m.in. z serwisu sportowego Weszlo.com, radia Weszło FM i telewizji internetowej Weszło TV. W 2018 roku uruchomiony został serwis Weszło Junior poświęcony piłce nożnej dla dzieci i młodzieży, a także serwis e-sportowy eWeszło. W maju 2019 roku ruszył serwis motoryzacyjny Wjechalo.com. Do końca lipca ma powstać usługa Weszło Travel, oferująca organizację zagranicznych wyjazdów na wydarzenia sportowe. Zapowiadana jest też zmiana layoutu strony głównej Weszlo.com.

Przychody trzech spółek - WeszloCom, Weszło FM i Weszło TV – wyniosły w 2018 roku 3,93 mln zł.

(PD, 17.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.