Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zapłaci 5 mld dol. kary, ale jego notowania poszły w górę

Dochód firmy Marka Zuckerberga wyniósł w ostatnim kwartale 15 mld dol. (fot. Anthony Quintano/ Wikimedia Commons)

Federalna Komisja Handlu USA (FTC) zdecydowała, że Facebook zapłaci rekordowo wysoką karę - 5 mld dol. - za złamanie przepisów dotyczących prywatnych danych. Na wieść o tym notowania serwisu na nowojorskiej giełdzie jednak poszły w górę.

5 mld dol. to największa grzywna, jaką FTC kiedykolwiek nałożyła na firmę, ale analitycy uznali, że Facebook wyszedł z postępowania Komisji obronną ręką, skoro jego dochód w ostatnim kwartale wyniósł 15 mld dol.

Kara wynosi więc mniej więcej równowartość miesięcznych dochodów serwisu. Rynek spodziewał się, że konsekwencje śledztwa FTC będą poważniejsze, ponieważ już w 2011 roku Facebook musiał iść na ugodę z Komisją w związku ze złamaniem tych samych przepisów, a jednak nie zmienił postępowania.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 15.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.