Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ringier Axel Springer Polska przeniesie się do nowego biurowca

Obecnie siedziba RASP mieści się w biurowcu Trinity Park I przy ul. Domaniewskiej 52 (screen: Google Maps)

Do końca roku Ringier Axel Springer Polska zmieni siedzibę. Przeniesie wszystkie swoje warszawskie media do nowego biurowca na Mokotowie. Znajdą się tam także studio wideo i redakcja wiadomości Onetu, które mieszczą się obecnie w centrum Warszawy. Powodem jest chęć centralizacji redakcji, ale pracownicy firmy przyznają, że chodzi też o oszczędności. 

Główna siedziba RASP obecnie mieści się w biurowcu Trinity Park I przy ul. Domaniewskiej 52. Znajdują się tam redakcje m.in. „Faktu”, „Newsweeka” i „Przeglądu Sportowego”, a także serwisów internetowych np. Business Insider. Według naszych informacji RASP kończy się w tym roku umowa na wynajem powierzchni w biurowcu, dlatego firma planuje do końca roku przenieść wszystkie redakcje do budynku Trinity Park III przy ul. Domaniewskiej 49 (oddalonego o ok. 100 m).

Obecna siedziba redakcji wiadomości Onet.pl, w której mieści się również wyremontowane w lutym studio wideo, znajduje się przy ul. Marszałkowskiej w centrum stolicy, ale ma również zostać przeniesiona. Pracuje w niej kilku dziennikarzy i wszyscy będą pracować w nowej siedzibie RASP.

Pracownicy wydawnictwa o planach przeprowadzki zostali już poinformowani. Osoby, z którymi rozmawialiśmy, przyznają nieoficjalnie, że związana jest ona z centralizacją warszawskich redakcji. Ale jej powodem mają być także oszczędności.

Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager RASP, potwierdziła w rozmowie z nami informacje o przeprowadzce firmy. Nie podaje jednak jej szczegółowego harmonogramu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 11.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.