Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gala Nagród Mediów Publicznych 16 września

Nagrody Mediów Publicznych przyznają Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa (fot. KOZ)

16 września zostaną przyznane Nagrody Mediów Publicznych, wyróżnienie Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Nagrody zostaną wręczone za 2018 rok, jak zapowiadaliśmy, w trzech kategoriach: muzyka, słowo i obraz (fundatorami są poszczególne spółki). Do każdej z nich powołana została kapituła, która wybierze laureatów. Zwycięzcy poszczególnych kategoriach otrzymają 100 tys. zł i statuetkę. Gala odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie.

– Następne nagrody za 2019 rok postaramy się przyznać nie jesienią, a wcześniej – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, która objęła honorowy patronat nad nagrodą.

To Krzysztof Czabański, wówczas prezes Polskiego Radia, był pomysłodawcą Nagród Mediów Publicznych, które w 2008 roku przyznano w dwóch dziedzinach: literatury (Cogito) i muzyki poważnej (Opus). W 2009 roku media publiczne zawiesiły przyznawanie nagród.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.