Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "News of the World" przeprosił za podsłuchy byłą żonę McCartneya

Tabloid "News of the World" został zamknięty w 2011 roku (screen: Youtube.com/ITV News)

Była żona piosenkarza Paula McCartneya, Heather Mills, została w poniedziałek przeproszona przez wydawcę nieistniejącego już tygodnika "News of the World" za naruszenie jej prywatności przez nieautoryzowane podsłuchiwanie wiadomości w jej poczcie głosowej.

51-letnia była modelka argumentowała, że "wymierzona w nią kampania mająca na celu naruszenie jej dobrego imienia" zniszczyła jej reputację, szkodząc m.in. jej relacjom z rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Dzięki dostępowi do poczty głosowej Mills, dziennikarze "News of the World" wiedzieli co robi, o czym rozmawia oraz jakie są jej plany, co pozwoliło im na ujawnianie szczegółów z życia prywatnego modelki.

Brytyjskie media podają, że w ramach ugody i dzięki odszkodowaniu Mills i jej siostra zrezygnowały z roszczeń wobec tabloidu "The Sun". W ostatnich miesiącach około 90 osób - w tym m.in. piosenkarz Elton John i aktorka Elizabeth Hurley - zawarło ugody w sprawie podsłuchów i uzyskało odszkodowanie od News Group Newspapers, byłego wydawcy "News of the World". W samym 2018 roku koncern News Group Newspapers przeznaczył w budżecie niemal 15 milionów funtów na odszkodowania dla osób, które padły ofiarą podsłuchów telefonicznych.

Afera wybuchła w 2006 roku, kiedy do nielegalnych praktyk przyznał się dziennikarz odpowiedzialny za opisywanie rodziny królewskiej, a w kolejnych latach pojawiły się następne oskarżenia dotyczące podobnych metod pozyskiwania informacji, co w 2011 roku doprowadziło do zamknięcia należącego do Ruperta Murdocha tabloidu "News of the World".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, 09.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.